Kirurgia

Meie kliinikus teostatakse:

  • Hammaste eemaldamine
  • Hammaste juurte resektsioon (eemaldamine)
  • Igemeplastika
  • Hammaste asendamine implantaatidega
  • Huule- ja keelekidade plastika
  • Pehmete kudede plastilised operatsioonid

Meie kliinikus teostatakse suuõõne kirurgia protseduure kohaliku tuimestusega, mis on üldjuhul piisav ja tervisele säästlikum, kui üldnarkoos. Peale kirurgilist protseduuri võib haava koht olla valulik ja veidi paistes. Patsiendile antakse vajadusel koju kaasa infoleht, kus on täpselt kirjas, kuidas tuleb valu ravida ja haava hooldada.

Hammaste eemaldamine

Juhul, kui hambad on kahjustunud nii suures ulatuses, et neid ei ole enam võimalik taastada, tuleb need eemaldada. Vastasel juhul tekivad põletikulised kolded, mis hakkavad mõjutama ka üldist tervislikku seisundit.

Paljud inimesed mõtlevad, et ”pole hammast, pole probleemi”. Tegelikult see päris nii ei ole, sest hamba eemaldamine on kogu probleemi üks protsess. Hammaste eemaldamist ei tasuks võtta kergekäeliselt, sest absoluutselt igal hambal on hammaskonnas konkreetne ülesanne täita. Kasvõi ühe hamba puudumisel tekib kuskil ülekoormus ja see viib juba uute probleemideni. Sellepärast tulebki pärast hamba eemaldamist see õigeaegselt proteesida.

Hammaste välja tõmbamine teostatakse kohaliku tuimestusega. See on valutu protseduur kuid patsiendile natukene ebamugav. Vajadusel suletakse haav õmblustega kuid igal juhul on haava koht pärast protseduuri veidi paistes ja valulik.

 

Tarkusehammaste eemaldamine

Tarkusehammast eemaldamine on näidustatud juhul, kui need tekitavad probleeme. Tarkusehambad asetsevad lõualuus kõige taga ja võivad ruumipuuduse tõttu olla osaliselt lõikunud.  Sellistel juhtudel on nende eemaldamine keerulisem võrreldes normaalselt lõikunud tavahammaste eemaldamisega.

Osaliselt lõikunud tarkusehambaid ei saa alati tavameetodil eemaldada ja tuleb teostada veidi ulatuslikum kirurgiline operatsioon.

Protseduur teostatakse kohaliku tuimestusega, hammas eemaldadakse ja haav suletakse õmblustega. Vajadusel kirjutab arst välja ka antibiootikum ravi. Peale kirurgilist protseduuri võib haava koht olla valulik ja veidi paistes.

 

Suulimaskesta plastika

Peridontaalne plastiline kirurgia on paljastunud juurepinna katmine igemega. See omakorda jaguneb kaheks: suulimaskesta plastika kunstmaterjalidega või patsiendi enda kudedega.

Ortodontiline ravi, pidev liiga tugev harjamine, trauma, vale kida kinnitus jms võivad põhjustada igeme taandumise ja hambajuurte paljastumise. Hambakroon on kaetud emailiga, mis on igasugusele välisele kahjustusele küllaltki vastupidav. Hambajuure pinnale email ei ulatu vaid see on füsioloogiliselt kaetud nn tsemendiga, mis on erinevalt emailist üsna kergesti kuluv. Kui ige on taandunud ja tsement on paljastunud, kulub see harjamisel kiiremini ja põhjustab hamba muutumist tundlikuks ning tekitab esteetilise probleemi.
Ulatuslik keelekida kinnitus lastel nõuab kirurgilist sekkumist, kuna sellisel juhul on takistatud keele liikuvus ja foneetika.

 

Huule- ja keelekidade plastika

Madal ülahuulekida kinnitus võib takistada lastel jäävhammaste lõikumist õigesse asendisse ning esihammaste vahele jääb vahe. Alahuulekida madala kinnituse puhul võib huule pidev liikumine tekitada igeme taandumist esihammastelt ja nende juurepinna paljastumist. Sellistel juhtudel on näidustatud kidaplastika.

724